Google+

Bir Kadının Sizden Hoşlandığını Gösteren 6 İşaret

Posted by in Kadınları Etkileme, Yazılarımız | 0 comments

<h3>Paylaşmak Güzeldir :)</h3>
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Kadınların Hoşlanma BelirtileriErkek-kadın ilişkilerinde, olayların ne yöne gittiğini anlamak bazen içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Bazen dedik çünkü bu durum cinsiyete göre farklılık göstermektedir. Bir erkeğin ne istediğini hemen anlamak mümkün olurken, kadının ne istediğini anlamak bizi aşk profesörü yapabiliyor. Kadın-erkek ilişkileri bazında olayı ele aldığımız zaman, bir tarafta ne istediği konusunda bile fikri olmayan birileri, diğer tarafta ise olayları netleştirmek isteyen ve bu yüzden de karşı taraftan da bunu bekleyen birileri söz konusu olabiliyor. Peki kadınlar açıkça söylemese bile sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız? Aslında bunun birçok işareti var, sizden hoşlanan bir kadın hangi davranışları sergiler, gelin birlikte inceleyelim.

Kadınlar yaradılışı gereği kendilerinin korumaya ihtiyacı olduğunu düşünürler. Bu yüzden de duygu ve düşüncelerini kendilerine saklarlar. Hatta bu durum bazılarında o kadar ileri gider ki ne düşündüklerini kendileri bile bilemeyebilirler. İşte bu noktada erkekler, hoşlanma belirtilerini toplayarak kendilerine bir anlam çıkarması gerekebilir. İlgilendiğimiz ya da görüştüğümüz bir kadının bizden hoşlandığını nasıl anlarız temalı çalışmamızda, birçok bilgi ve deneyden yararlandık. Şimdi, kadınların hoşlandığı zaman neler yaptığını inceleyelim.

Belirtmekte fayda var; bir kadının hoşlanması için aşağıdakilerden hepsini yapması gerekmez. Bir ya da birkaçını yapıyorsa sizden hoşlandığını anlayabilirsiniz.

 

1. Gözlerinin Üzerimizde Olduğunu Hisseder ya da Yakalarız

Bir erkek hoşlandığı kadına açık ve net bir şekilde bakabilir. Tabi bunu abartmamak kaydıyla… Fakat bir kadın hoşlandığı bir adama bakma konusunda o kadar da cesur olamaz. Bu yüzden konuşurken gözlerinin içi gülercesine bize bakması ilgisini çektiğimizi gösterir. Tabi bunlar o kadar da uzun bakışmalar olmayabilir. Bu yüzden bu belirti genellikle, bakmak için sürekli bahaneler bulması ve sık sık bize bakması şeklinde oluyor.

Konuşmazken ya da ilgimiz başka bir yöndeyken, kadının bize baktığını hisseder ve ona döneriz. İşte o an göz göze geliriz. Bu şekilde gözlerini üzerimizden alamaması bizden hoşlandığını gösteren bir işarettir.

Hoşlandığını anlamak istediğimiz bir kadınla hiç sohbetimiz olmayabilir. Peki ya bunu nasıl anlayacağız? Birçok erkek bu bakışma olayını yanlış yorumlayıp, kendine pay çıkarmaya çalıştığını da biliyoruz. Bu yüzden tanımadığımız bir kadının bize 1 ya da 2 kere bakmasını değerlendirmeden önce biraz daha beklemekte fayda bulunuyor.

Tanımadığımız bir kadının hoşlandığını anlamak için 2 ya da 3 bakışmadan sonra ondan bir belirti beklemeliyiz. Bu bir göz kırpma ya da ufak bir tebessüm olabilir. Bu durumda bizim de ona bir tebessümle birlikte yanıt vermemiz ve başka yöne yavaşça kafamızı çevirmemiz gerekir. Tekrar ona baktığımız zaman tekrar göz göze gelirsek, kadının hoşlandığından emin olabiliriz.

 

 

2. Kadın Hoşlandığı Erkeğe Dokunmak İster

Hoşlanan bir kadın erkeğe her zaman daha çok yakın olmak ister. Bu dürtü kendini bazen dokunma isteği olarak da gösterebilir. Dokunmak isteyen kadın direk yapacak cesareti bulamaz ya da bunu dile de getiremez. Düşünsenize bir kadının “Sana Dokunabilir miyim?” dediğini. Çok saçma bir durum elbette…

Dokunarak hoşlantısını belli eden kadın bunun için bahaneler üretir. Konuşma sırasında kahkaha atarken kolunuza yavaşça vurmak, ona ufak laf çarpan bir espri yaptığımızda kolumuza cimdik atmaya çalışması vb gibi birçok bahane üretebilirler. Hatta bazen dokunma istekleri o kadar ciddi bir hal alır ki, bizden fırsat beklemeden bile yanlışlıkla çarpma bahanesini bile kullanabilirler.

Kadının bize dokunmaya çalışması ve bunun için bahaneler bulması, onun ilgisini fazlasıyla çektiğimizi gösterir. Evet, o zaman kadının bizden hoşlandığından emin olabiliriz.

 

 

3. Hoşlanan Kadın Bize Zaman Yaratır

Hoşlanıp hoşlanmadığını merak ettiğimiz bir kadın şüphesiz ki, onunla görüşme talebimizi kabul eder. Belki biraz uğraştıran bir tip ile de karşılaşabiliriz. Fakat ufak bir iki kıvrandırma isteğinden sonra görüşmeyi ve sizinle zaman geçirmeyi kabul eder.

Zaman ayırma konusu ile ilgili düşünecek olursak, bir kafede zaman ayırmasını sağladığımız kadınla oturuyoruz. Konuşmalar ya da ufak kurlaşmalar (varsa tabi) 1 – 2 saatte tükenmiş ve artık mekândan kalkma durumuna gelindiyse, bir daha o kadınla görüşmemek muhtemelen bizim için en iyisi olacaktır. Fakat en az bizim kadar sohbet etmeye çaba harcayan bir kadın varsa karşımızda, saatlerin nasıl aktığı belli olmaz. Ara sıra saatine baksa da sizden hoşlandığı için oturmaya devam eder ve “hadi kalkalım” demek istemez. Bir erkeğin kızlarla nasıl konuşulacağını bilmesi gerekirken bir kadının da erkeklerle nasıl ve neler konuşacağını bilmesi gerekir.

Zaman ayırma hususuna farklı bir bakış açısından da düşünmek gerekir. İlk buluşmaları ayarlamaya ve planlamaya çalışan bir erkeğe, hoşlanan kadın çok büyük bir işi yoksa “olur” verir. Hatta bazen düşünürüz ne güzel ya kızın benden başka işi yok diye ama bunun yerine düşünmemiz gereken şey kızın bizden cidden hoşlandığı olmalıdır.

 

 

4. Kıskandırma Taktiği

Çok eskilerden beri kadınların kullandıkları bu taktik belki de bizi en hızlı ve akılcı bir şekilde düşünmekten alıkoyan bir işarettir. O an belirdiği zaman anlamadan hareket etmek isteriz. Fakat sonradan anlam yüklü bu durumun farkına varırız.

Yanımızdaki ya da çok yakınımızdaki bir erkek ile konuşmaya çalışan kadın, göz ucuyla da bize bakıyorsa amacını anlayabiliriz. Evet, düpedüz bizi kıskandırmaya ve bizi harekete geçirmeye uğraşıyor. Böylesine daha serinkanlı bir tutumla olaya yaklaşmanız ve sohbete küçük bir konuşmayla dâhil olup çıkmanız, hoşlandığını belli eden kızı size aşık etmeye götürecektir.

 

 

5. En Basit Esprilerimize Bile Gülerler

Espri yapmak hemen her erkeğin çabaladığı davranıştır. “Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır” olgusunu öğrendiğimizden beri, bilen bilmeyen herkes espri yapmaya çalışır. Bunun sonucunda bazen hüsran bazen de mutluluk yaşayabiliriz.

Espri yapmak aslında merak ettiğimiz kadının hoşlantısını test etme aracı olabilir. Sizden hoşlanmayan ve bir daha görüşmemesi gerektiğini aklından geçiren bir kadın, muhtemelen 2 – 3 espriden sonra yüzünüze ya da etrafa anlamsızca bakmalara başlar. Böylesi bir durumda daha fazla batmadan hesabı ödeyip kalkmak yerinde bir hareket olabilir.

Dünyanın en saçma esprisini yapsak da bizden hoşlanan kadın bazen yüksek bazen de hafif mimiklerle bize yanıt verecektir. İçinden belki “yeter daha fazla yapma şu şakaları” diyor olabilir. Fakat bize olan hoşlantısı ister istemez onu gülmeye iter.

 

 

6. Bizi Taklit Ederler

İlk buluşmalar çok önemlidir. Çünkü bu ilkler, kadın-erkek ilişkisinin temelini atar. Hoşlanan kadın yukarıda da anlattığımız üzere, biz farketmesek de bizi gözleriyle takip eder. Bu yüzden yaptığımız hareketleri analiz etme yetenekleri oldukça yüksektir. Bizi sürekli izleyecek kadar hoşlanan bir kadın, farkında olmadan bizim hareketlerimizi taklit etmeye başlar. İlk olarak bir mekana gittiğimiz zaman bizim sandalyeyi çekiş şeklimize, oturmadan önce ceketimizi çıkarıp sandalye arkasına asmamıza kadar bize bakarak ve bizden hemen sonra yaparlar.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Bir Kızla Konuşulacak Çekici Sohbet Konuları

 

Kadınların bizi taklit etmesi bilerek yaptıkları bir hareket değildir. Bu yüzden bunu bir dalga geçme olarak algılamamalı, hatta bu durumu yüzlerine bile vurmamalıyız, hatta iyiye bir işaret olduğu için sevinmeliyiz bile. Konuşurken bir an da arkamıza yaslanırken onun da aynısını yapması ya da su bardağını alırken onun da aynı şeyi yapması, tamamen bize odaklanmasından kaynaklanıyor.

Görsel: CC licensed by Pixabay photo shared by RachelScottYoga

 


<h3>Paylaşmak Güzeldir :)</h3>
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.