Google+

Sevgilin Seni Kıskandırmaya Çalışıyorsa Bu Taktiği Uygula

Posted by in Yazılarımız | 0 comments

<h3>Paylaşmak Güzeldir :)</h3>
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Sevgilin Seni Kıskandırmaya Çalışıyorsa Bu Taktiği UygulaKadın-erkek ilişkilerinde bazı şeyler ilk başta dikkatimizi çekmez. Çünkü o durumun içinde olduğumuz zaman o anları yaşarız ve durup düşünmeye fırsatımız olmaz. Fakat dışardan baktığımız zaman ya da ilişkinin sonrasında (Olumsuz olacak belki ama sevgiliden ayrılmaktan bahsediyoruz.) birçok faktörün bizi farklı noktalara ittiğini görürüz. İlişkilerde gelinen bazı noktalardan bazen rahatsızlık duyabiliriz. Erkek bu duruma nerden ya da nasıl geldiğini bilmezken, kadınlar bunu çoğu zaman bilinçli yaparlar. Yaradılış gereği erkekler daha net ve düz bir yapıya sahipken, kadınlar daha grift bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden biz olayları ufak-tefek gibi görürken kadınlar en ince ayrıntılara bile dikkat eder ve ona göre davranırlar.

Kadın davranışları karşısında sessiz, şaşkın hatta hayrete düşmüş bir vaziyette kalabiliriz. Bize çok anlamsız gelen şeyler bizi istemediğimiz noktalara getirebilir. Kadınların kullandığı en büyük taktiklerden birisi kıskandırmadır. İşte bu kıskandırma sonucunda, tuzağa düşmemek için birçok araştırma ve incelemeler yaptık. Bu yazımızda, sizi kıskandırmaya çalışan sevgilinize karşı en uygun tutumlar ile ilgili birkaç tavsiyede bulunmaya çalışacağız.

Vereceğimiz tavsiyeler öncesinde, bu taktiklerin sebebine biraz değineceğiz. Çünkü birçok erkek neden taktiğe ihtiyaç duyalım ki ya da taktik gerektiren bir sevgili istemiyorum bile diyebilir. Fakat yapılması gereken en önemli şey, kadınlara ara sıra da olsa taktik uygulamanın gerektiğidir.

Bu yazımızdaki amacımız yalanlar ya da oyunlar üzerine bir ilişki kurmanızı sağlamak değildir. Gayemiz, ilişkideki iplerde sizin de etkinliğinizin olduğunu sevgilinize psikolojik olarak kabullendirmenizi başarmanızdır.

 

Kadınların Kıskandırma Sebebi

Kadınlar yaradılışı gereği ilgiye ihtiyaç duyan varlıklardır. Bu yüzden sevgiliden ilgi beklemelerini hepimiz normal karşılayabiliriz. İlişkinin ilk başlarında birçok erkek, kadının ilgi beklentisini sürekli karşılamaya uğraşır ve aslında bu durumdan hoşlanabilir bile… Fakat ilerleyen zamanlarda kadının ilgi isteği erkeğe fazla gelebilir. Bunun farklı sebepleri olabilir.

Kadındaki ilgi isteğine yeterli karşılığı verememek, 2 şekilde gerçekleşmiş olabilir. Bunlar;

 • Kadının artık daha da fazla ilgi istemesi

 • Erkeğin bu ilgi isteğinden sıkılması

 

İşte bu ilginin azaldığını ya da daha fazla ilgi isteyen kadın, bunu elde etmek için her yola başvurabilir. Fakat en mantıklı ilgi çekme yöntemi genellikle kıskandırma oluyor. Biz erkeklere bu kıskandırma çabaları çok basit ve gereksiz gelse de, kadın bunu çok eski zamanlardan gelen bir dürtü ile yapar.

Dışarıdan bakıldığı zaman bize basit gelebilecek olan kıskandırma çabaları bazen farklı etkiler yaratabilir. Özellikle ilişkinin ilerleyen zamanlarında kadının kıskandırma çabaları erkekleri bir anda canavara bile çevirebilir. İşte bu yaptığımız en büyük hata olur. Neyse! Artık olay örgüsü ile birlikte vereceğimiz tavsiyelerimize geçelim…

 

 

Farkında Olmalısın

Sevgilinle birlikteyken herşeyin farkında olmalısın. Bir anlık dalgınlık kendini sevgilinin oyununda bulmana sebep olabilir. Farkında olmadığın bir durum söz konusu olduğunda bile bunu sevgiline çaktırmadan başka bir şeye geçiş yapmalısın.

Kızlar bazen bize çok saf ve amaçsızca konuşan varlıklar olarak gözükebilirler ama bu çok yanlış. Sevgilin sana çok normal ve basit bir şey söylese de ona “he” deyip geçmemelisin. O basit bir cümleden bir kadın neler çıkartabilir, hemen her erkek bunun dehşetine düşmüştür… Bu yüzden sevgilinin dediklerinin ve yaptıklarının farkında ol.

 

Farkında Olmayı Kolaylaştırmak için Pratik Yap

Farkında bir erkek olabilmek çok kolay olmayabilir. Sevgili karşısında farkında olmaya çalışırken algılarımızın daha çabuk yorulup, kadının kontrolünde kendimizi bulabiliriz. Bu yüzden önce yabancı çevreyle kendimizi duruma alıştırmalıyız.

Farkındalık çalışmak için çok fazla bir zamana da ihtiyaç yok. Bunun için sevgilini beklerken ortalama 15-20 dk oturduğun mekânda çevreyi gözetleyebilirsin. Bunun için çevredeki insanları izleyip, dinlemek farkındalık algılarının açılmasına yardımcı olur.

 

 

Betimleyici Bir Konuşmacı Ol

Biz erkekler kısa ve net konuşarak anlaşmayı seçerken, kadınlar uzun uzadıya ve dolambaçlı anlatmayı severler. Bu durumda sevgili ile yapılan konuşmalarda, erkek genellikle pes eder ve kadının büyüsü altına girmiş olur.

Kadın-erkek anlatımına ilişkin alışveriş ile alakalı küçük bir örnek verecek olursak:

 

Erkek: Dün AVM’ ye gittim. Sağ taraftaki 3. dükkândan 1 pantolon aldım. (Bitti!)

 

Kadın: AVM’ ye gitmek için hazırlandım… AVM’ye gittim, kapıdan içeri girerken o mağazaların ışıltısı gözümü aldı. Resmen çıldırdım, hangisinden başlayacağımı bilemedim. Önce şöyle bir durdum plan yapayım diye. Sonra amaann sıradan başla işte dedim. (…)

 

Arkadaşlar farkettiniz mi? Bizlerin 3 kelimede anlattığı şeyi, onlar 4 satırlık şiir olarak yapıyolar.

Aynı şeyi kıskandırma mevzusunda da kullanırlar. Biz amacı anlayamayız ama kendimizi kıskanma krizinin içerisinde buluruz. Bu yüzden sevgilinin tasvir edici o konuşmalarına sen de aynı tarzda yanıt vermelisin. Ona bir şey anlatırken olayı öyle güzel betimle ki “ben susayım da anlattıklarını bir düşüneyim o sırada” desin. Kadın bunu der çünkü erkeklerden beklediği bu değildir. Bu şekilde davranan bir sevgili gördüğü zaman şaşırır.

 

Tasvirli Konuşurken Sadece Dinle ve Bekle

Seviglinin konuşmaları esnasında birçok beğeni, yorum ve onay hareketinde bulunabilirsin. Fakat tasvirli bir anlatıma başladığını farkettiysen eğer sadece beklemelisin. Beklemenin amacı ise söylediklerini düşünerek amacını öğrenmektir.

 

 

Sevgilin Bir Konu Anlatırken Amacının Ne Olduğunu Düşün

Evet, sevgilimiz tasvirli konuşmasını yaptı ve biz de sakinliğimizi koruyarak onu sadece dinledik. Düşünmenin akabinde onun o süslü anlatımlarında kıskandırma çabasını algıladıysak eğer en önemli noktaya geldiniz demektir.

Öyle bir şekilde davranmalısın ki sevgilin bu kıskandırma girişiminden pişman olsun ve bir daha böyle bir işe girişmekten korksun. Ayrıca sevgilinin sana daha da bağlanması cabası olur. Böylece onun silahıyla onu vurabilirsiniz.

Başlıkları verdik, şimdi de ufak bir olay örgüsü ile durumu daha da açık hale getirelim.

Kadın: Geçen gün iş yerinden arkadaşlarla akşam yemeğine gittik ya. Bayağı kalabalıktık işte. Ben Duru’nun yanına oturdum. Bir baktım ki diğer tarafıma Ufuk geldi oturdu. Ufuk da bizim satın alma departmanından birisi. Senin boylarında hafif iri yapılı bir çocuk işte. Yemekte biraz sohbet ettik falan sonra dedim ki sen diğer erkeklerden uzak kaldın biraz. O da “olsun sizin gibi güzel ve narin giyimli bayanların yanında oturmak akşam yemeğinde beni daha güzel hissettirdi” dedi.

Burada zıvanadan çıkıp Ufuk isimli arkadaşa kaba kelimeler kullanarak, ben bir gün geleyim senin iş yerine de göreyim şu adamı gibilerinden bir şeyler söylersek bittik demektir. Hem sevgilin amacına ulaşmış olur hem de sen ilişkideki ağırlığını kaybetmiş olursun. Bunun yerine aşağıdaki gibi bir taktik hayat kurtarır.

Sevgilin sana bu olayı bir cafede anlatıyorsa; önce 5-10 saniye bir şey demeden etrafında bir iki yere bakarak buranın servisini hiç beğenmedim gibi farklı bir konuya geçiş yapabilirsin. Bu sevgilinin kıskandırma çabasına vuracağın ilk darbe olacaktır. İlk darbeyi yedikten sonra afallayan ve sinirlenmeye açık durumda olan sevgiline ikinci darbe ise onunkiyle benzer yönden ve daha ağır olmalıdır.

Erkek: Haklısın, bazı insanlar giyim kuşama önem veriyor. Mesela ben güzel ve uyumlu giyinmeyi çok severim. Bana kendimi iyi hissettiriyor. Fakat bu dışarıdan da epey bir farkedilir bir şeymiş. 2 gün önce fotokopi odasında mail çıktımı almaya gittiğimde, Yasin beyin yardımcısı Gaye Hanım’la karşılaştık. O da bir kaç mail çıktısını almak için bekliyordu. Bir iki nasılsın vs.. den sonra bana bugün çok uyumlu giyindiğimi söyledi. Ardından üzerimdeki tişörtün amblemine dokunarak bu markanın çok iyi renklerinin olduğundan bahsetti. O sırada Gaye’nin saçma sebeplerle bana dokunmaya çalıştığını anladım. E, peki o gün yemek nasıldı?

İşte bundan sonra sevgilinin tepkilerini izleyerek ava giderken avlanmanın nasıl bir şey olduğunu gözlemleyebilirsin. Böylesine durumları yer ve zamanına göre ara sıra kullanmanda fayda var. Çünkü böyle durumlardan sonra kadın sevgilisine genellikle daha çok bağlanıyor.

Yararlanılan Kaynaklar:

 • Seductionturk.com
 • Onedio.com

 


<h3>Paylaşmak Güzeldir :)</h3>
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.