Google+

Kızla İlk Buluşmada Tercih Edilmesi Gereken Kıyafetler

Posted by in Bir Kızla Nasıl Konuşulur, Çekici Olmak, Kadınları Etkileme, Kızla Tanışma, Yazılarımız | 0 comments

<h3>Paylaşmak Güzeldir :)</h3>
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

ilk-bulusmada-ne-giyilirKız ve erkeğin yeni tanışması, çağımızın en sık yaşanılan olaylarından biri haline gelmiştir. İş dünyasının grift hale gelmesi, eğitim hayatının yoğun bilgi paylaşımına açılması ve sosyal medyanın her bireye ulaşması sayesinde tanışmalar artık daha kolay olabilmektedir. Bu sebeple hem kızlar hem de erkekler için milyonlarca seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Kızlar için genellikle seçeneğin çok olması değil, az ya da tek olması önemlidir. Bunu başarabilmek ise farklı ya da kaliteli bir erkek olmaktan geçiyor. Bu durumu özellikle de kızla ilk buluşmada sağlamalıyız. Farklı olmak her insan için çekici bir durum oluşturur. Normalde çok iyi olunmasa bile sadece farklı olmak ya da kaliteli bir duruşa sahip olmakla başarıya ulaşılabiliyor.

Seçeneğin böylesine çok olduğu bir dönemde, 2. şansı elde etmek oldukça zordur. Bu sebeple erkeklerin kızları etkilemesi için belki de en önemli şansı ilk buluşmadır. Evet kız bize olumlu bakmazsa eğer ilk buluşmaya bile gelmez diye düşünebiliriz. Fakat bu ilk buluşma olduğunda her şey perçinlenecek diye bir şey düşünmek çok yanlış olur. Bu sebeple kız ile yapacağımız ilk buluşmada kesinlikle belli başlı hususlara oldukça dikkat etmeliyiz.

Kızla ilk buluşmada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, onun gözüne iyi bir şekilde hitap etmektir. Bu yazımızda sizler için derlemeler yaptık ve eminiz ki çok işinize yarayacak.

 

Kıyafet Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kızla yapılacak ilk görüşmede altın kuralımız, ne fazla sıradan ne de fazla iddialı olmamaya özen göstermek olmalıdır. Karşı cinse bu uç noktaların gösterilmesi ilk etapta bir soğukluk yaratabilir. Göz alıcı olunabilir ama abartılı olunmamalı.

Erkek ve kadınların birbirinden beklentileri oldukça farklılık gösterebiliyor. Bu sebeple bu aşamalarda ilk buluşma tavsiyeleri almak hayati derecede öneme sahiptir. Biz erkekler kızların çekici, alımlı, güzel, seksi, masum, yerine ve zamanına göre kıvrak zekalı olabilen ve son olarak ayakları yere sağlam basan birisi olmasını isteriz. Kızlar ise biz erkekleri güçlü, akıllı, dayanıklı, sağlam, güvenilebilir, yakışıklı ve karizmatik bir erkek olarak görmek ister.

İlk buluşmada kızlar, biraz maço biraz da metroseksüelliği yansıtabilen erkeklere karşı ilgi duymaktan kendilerini alıkoyamazlar. Bu durumu ilk olarak kıyafetlerimizle sonra da davranışlarımızla yansıtmalıyız.

Image by: http://www.alphamale.co/wp-content/uploads/2016/04/beta-vs-alpha-vs-omega-male-740x431.jpg

Image by: http://www.alphamale.co/wp-content/uploads/2016/04/beta-vs-alpha-vs-omega-male-740×431.jpg

İlk buluşma özellikle online süreç sonrasında gerçekleşecekse ya da tanıdıklar aracılığı ile olacaksa meraklı ve beklentili bakışlara maruz kalmamız gayet doğal olacaktır. Bu aşamada kılık kıyafetimiz kızın ilk süzgecini devreye sokar. Bu süzgeç kılık kıyafet anlamında özellikle 3 şeye dikkat eder. Bunlar;

 • Kıyafetler
 • Aksesuar
 • Saç ve sakal tarzı

Bir kız ile yapacağımız ilk görüşmede bakımlı, temiz olmalı ve gerek kıyafetimiz gerekse de tavırlarımızla kendimize özen gösteren birisi olduğumuzu karşı tarafa yansıtmalıyız. Çünkü dış görünüşümüz kendine yetebilen ve kendine bakan bir erkek olduğumuzun resmidir.

Bazılarımız “banane ya beni sevecekse böyle sevsin” diyebilir. İşte o sözleri söyleyenlere tavsiyem, hiç boşuna evden çıkmayın olur. Çünkü görüşeceğimiz kız ilk buluşmasına gelirken ortalama olarak 3 saatini hazırlanmaya ayıracaktır. İnsan doğasında kendisinin yaptığı şeyleri başkasında görme isteği bulunur. Bu yüzden aynı özeni bizimde göstermemiz olmazsa olmaz bir durum haline gelecektir. Her insanın maddi imkanı olmayabilir. Bizim burada kastettiğimiz şey gidin her şeyin en pahalılarını giyinin ve zengin gözükün değil. Anlatmaya çalıştığımız şey kişinin fizik ve yüzü ile uyumlu olacak ve erkeği yukarıda anlattığımız şekilde yansıtabilen seçimlerdir.

 

Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

Normal zamanlarda kıyafet seçerken kendi enerjimize ve ruh halimize uygun renklere yöneliriz. Farkında olmadan yapılan bu davranışa algıda seçicilik denmektedir. Bu yüzden istem dışı olarak kız ve erkek farketmeksizin sahip olduğumuz enerjiyi daha iyi ifade etmek için kendi renklerimizi seçeriz. Kıyafetler konusunda büyük bir gerçeğe değinecek olursak, kıyafetlerin kesim vb gibi faktörlerinden çok insanlar üzerinde renk olgusunun daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Dünyanın neresinde olursak olalım, renkleri kıyafetlerimizle özdeşleştirerek yaşam tarzı haline getirdiğimiz zaman kendimizi daha iyi ifade edebildiğimizi düşünerek iç huzura erişiriz. Renklerin kendimiz için bu denli belirleyici ve ferahlatıcı özelliklerinin karşı tarafa da elbette ki etkisi olacaktır. Fakat bu özellikler kız ve erkeklerde değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden erkeklerin kız ile yapacağı ilk görüşmede çok dikkat etmesi gerekiyor.

Günümüz kızları dış görünüşe çok dikkat ederler. Bu hususta en gıcık oldukları şeyse biz erkeklerin çok renkli ve parlak renkler seçmesidir. Onlar için oldukça itici olan bu durumda ister istemez yargılama mekanizmaları devreye girer ve bize odaklanmaları zorlaşır. Akabinde fikirlerimizi çok iyi yansıtsak bile onları etkilememiz zorlaşır. Bundan dolayı daha soft ve pastel tonlarını seçmek bizim lehimize olacaktır. Soft ve pastel tonlar ile ilk görüştüğümüz kızın bizimle daha kolay bir şekilde iletişimde olmasını sağlayabiliriz.

Renkler ile ilgili en çok yapılan yanlışlardan birine örnek verecek olursak, güvenli gösterdiğini sandığımız için siyah giyinmektir. Bu karşı cinse biraz fazla sade ve itici gelebilir. Bu yüzden ilk buluşma için siyahı tercih etmek istediğimiz zaman, yanında başka bir rengi de vurgulamalıyız. Fakat yanına seçilecek renge de dikkat etmeliyiz. Çünkü siyahın yanına açık renk kombin yaparsak, çok otoriter bir görünüm çizebiliriz. Kızla ilk görüşmede de aşırı otoriter anlaşılmayı istemeyiz.

 

İlk Buluşmada Aksesuar Faktörü

Aksesuar bizi dış dünyaya tanıtan en önemli unsurlardan birisidir. Bu hususta sadece kol saati bile çok etkili olabiliyor. Kızla yapacağımız ilk buluşmada yapacağımız en büyük yanlışlardan birisi etrafa para ve bahşiş saçmak olacaktır. Kendimizi zengin diye tanıtalım derken karşı cinste “kıroyum ama para bende” imajı yaratabiliriz. Bu durumu para saçmadan ve daha sağlıklı bir şekilde iletmemiz mümkün. Kıyafetimize ve bize uygun aksesuarlar ile hem zenginlik hem de düzenli bir erkek olduğumuzu kıza yansıtabiliriz.

Image by: http://www.theunstitchd.com/wp-content/uploads/2015/08/10-Accessories-Every-Man-must-have.png

Image by: http://www.theunstitchd.com/wp-content/uploads/2015/08/10-Accessories-Every-Man-must-have.png

Tercih edilebilecek aksesurlara değinecek olursak, bunlar;

 • Kol saati
 • Bileklik
 • Kol düğmesi
 • Küpe (Yaşam tarzını yansıtıyorsa)
 • Güneş gözlüğü
 • Kemer ya da pantolon askısı
 • Atkı ya da fular
 • Çakmak
 • Cüzdan

olabilir. Fakat bunlardan bazılarını karşı cinsin ilgisine göre listeden çıkarmamız mümkün olabilir. Örneğin tütün ürünlerine karşı bir kız ile görüşeceksek yanımızda çakmak götürmek büyük bir hata olur. Küpe takma konusunda da aynı şey geçerlidir. Küpeden hoşlanan ve hoşlanmayan kız modelleri az çok kendini belli eder. Ona uygun hareket etmek bize artı puan getirir. Fakat küpeden hoşlanabilecek bir kızla ilk kez görüşeceğiz diye de gidip küpe takmak ona biraz komik gelebilir. Böyle aksiyonlar yapmamanızı öneririz.

Aksesuar seçimini kesinlikle kıyafet tercihi sonrasına bırakmalıyız. Kıyafetlerin renk ve tarzına göre belirlenecek olan aksesuarların sırıtmaması yüksek öneme sahiptir. Diyelim ki ilk buluşmaya çok uygun olduğunu düşündüğümüz kıyafetleri kombinledik fakat ona uygun bir bilekliğimiz yok. Bu durumda illa ki bileklik takmamız gerekmez. Aksi kıyafet konusunda yaptığımız tüm uyumu mahvetmiş olabiliriz.

 

Kıyafet ve Aksesuarın İlk Buluşmanın Yapılacağı Ortama Uygun Olması

Kıyafet ve aksesuarların kızla yapılacak ilk buluşmadaki önemine ve bazı tüyolara değindik. Fakat bizce en önemli konu buluşmanın yapılacağı ortama göre seçimin nasıl olması gerektiğidir. Bu hava şartlarına göre de değişiklik gösterse de karşı cinsi etkileme üzerinde çok büyük etkisi olmaz.

Kızla görüşeceğimiz mekan herkesin her an gidebileceği bir cafe ise kot pantolon kombini yapmak abes kaçmaz. Fakat iş dünyası vb bir yerden görüşeceğimiz bir kızla görüşmeye giderken zaten seçeceğimiz mekan da değişir. Bu durumda daha ziyade akşam yemeği için güzel bir restoran seçilir ve buna bağlı olarak kıyafet stili de tamamen değişir. Restoranda bir akşam yemeği için daha klasik bir kombin yapmanın daha uygun olacağına belirtelim.

Görüşülecek mekan ile birlikte yapılması gereken kıyafet ve aksesuar tercihleri de çok farklılık gösterebilir. Bu konuda aşırıya kaçmadığımız ya da seçimlerimizde sallamaz tavırda olmadığımız müddetçe, kızla yaptığımız ilk görüşmede yanlış bir izlenime sebep olmayız.


<h3>Paylaşmak Güzeldir :)</h3>
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.